Milli Mücadelenin 100. Yılı Kutlu Olsun. - Ankara - Gaziler Sosyal Hizmetler MerkeziAnkara – Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

Milli Mücadelenin 100. Yılı Kutlu Olsun.

Türkiye Cumhuriyeti tarihine yön veren en önemli günlerden biri olan 19 Mayıs, Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Milli Mücadele’yi kazanması yolundaki ilk adımdır.

19 mayıs Anadolu topraklarına umutla ekilen ve günden güne emekle, alınteriyle, kanla, canla, başla büyüyen ve serpilen kocaman ulu bir çınardır.

Ulu Önder’in Samsun’da attığı ilk adım, esaret ve işgal altındaki Türk yurdunda, bağımsız ve hür bir ülke yaratma fikrini taşıyan tohumun vatan toprağı ile bütünleşen ilk tanesidir.

Büyük zaferle taçlanan ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna vesile olan bu meşakkatli yolun 100’üncü yıl dönümünü kutluyoruz.

Ulusal kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımını bundan 100 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, kazandıkları zaferleri Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak taçlandırdılar.

Türk milletinin gönlünde çok önemli bir yere sahip olan bu özel günün 100’üncü yıl dönümünde, ecdadımız tarafından bizlere emanet edilen vatanımızın ilelebet var olması için çok çalışacağız.

Milletimizin bağımsızlık yolunda verdiği mücadeleyi unutmayan, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, inançlı ve başarılı bir nesil yetiştirmeye hep beraber gayret etmeliyiz.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ülkemiz bayrağımız devletimiz ve savunduğumuz kutsal değerler için her türlü katkıyı sunmaya var gücüyle devam edecektir.”

Türk tarihinin en önemli günlerinden biri olan 19 Mayıs’ın 100. yıl dönümünde; aziz milletimize bu eşsiz vatanı bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Milli Mücadele’mizin eşsiz kahramanlarını ve geçmişten günümüze kadar bu vatan ve bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman  gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla yad ediyoruz.

A. Aydın Yılmaz – E. Kurmay Albay

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

 

Milli Mücadelenin 100. Yılı Kutlu Olsun. 1

 

Sosyal Medya'da Paylaş

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat