Kahramanmaraş’ın Gazileri Gençlerle Buluştu – Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

 • DOLAR
  5,7092
  %0,56
 • EURO
  6,3190
  %0,88
 • ALTIN
  275,50
  %1,02
 • BIST
  100.339
  %-1,56
Kahramanmaraş’ın Gazileri Gençlerle Buluştu

Kahramanmaraş’ın Gazileri Gençlerle Buluştu

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde “Yaşayan Değerlerimiz Gazilerimiz ve Gençlerimiz” projesi kapsamında 15 , Kore, ve Güneydoğu gazileri, gençlerle bir araya geldi.

Etkinkilte söz alan, Ahmet Ardıç, burada yaptığı konuşmada gazilerin, vatanın birlik ve beraberliğini korumak için canını hiçe saydığını söyledi.

“Gazilerimizden öğreneceğimiz önemli derslerimiz var. için, vatan müdafaası için yaralanan gazilerimiz çok değerli. Gençlerimizin de gazilerimizden öğreneceği çok şey olduğunu düşündüğümüz için ‘Yaşayan Değerlerimiz Gazilerimiz ve Gençlerimiz’ projesini hayata geçirdik. Şehirler değerleriyle kıymetlidir.

Orada yaşayan insanların geçmişiyle kıymetlidir. Tarih ve kültür şehri Afşin, 2 bin yıllık tarihiyle Kuran-ı Kerim’de ismi geçen Eshab-ı Kehf ile kıymetli. Ekonomik olarak baktığımız Türkiye’nin en termik santralleri sınırlarında barındırmasıyla değerli. Bu aziz vatanımız uğruna canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz ile kıymetli.

Yaşayan hayat hikayelerinden, yolculuklarından ve o günün şartlarından alacağımız dersler var. cephede nasıl gazi olduklarını bizzat kendileri anlattı. Gençlerimiz merak ettiklerini soracak. Her gazimizin anlattıkları kayıt altına alındı ve bu kayıtlar gazilerimize ve ailelerine teslim edilecek. dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

GAZİ TV
error: Content is protected !!
WhatsApp chat