Hakkarili gaziler ve şehit aileleri ‘Bedirhan’ bebeği unutmadı – Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

 • DOLAR
  5,7092
  %0,56
 • EURO
  6,3190
  %0,88
 • ALTIN
  275,50
  %1,02
 • BIST
  100.339
  %-1,56
Hakkarili gaziler ve şehit aileleri ‘Bedirhan’ bebeği unutmadı

Hakkarili gaziler ve şehit aileleri ‘Bedirhan’ bebeği unutmadı

Hakkari Gaziler ve Şehit Ailelerimiz  yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan eşi Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Bedirhan’ı andı.

Hakkari Gaziler ve Şehit Ailelerimiz Yüksekova ilçesinde PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya ve 10 aylık bebeği Mustafa Bedirhan’ı andı.

Dernekten yapılan yazılı , kentte 13-16 Nisan’da 205 şehidin emanetinin yer aldığı serginin açıldığı anımsatıldı.

Sergide, 31 Temmuz 2018’de PKK’lı teröristlerce Kalana Üs Bölgesi yoluna tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya ve bebeği Bedirhan’ın emanetlerinin de bulunduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bedirhan bebek ve annesinin emanetlerinin sergilendiği standa gelenlerin duygusal anlar yaşadığını, hatta hüngür hüngür ağlayanları gördük. 4 gün boyunca o standın önünden her geçtiğimizde bunu yapanların insan olmalarının mümkün olamayacağını gördük ve savunmasız bebeği ile annesini şehit edenlerin kıyamet gününde nasıl hesap vereceğini düşünmek bile istemiyoruz.”

“Bedirhan bebeği ve annesini unutmadık, unutmayacağız”

Olayın faili teröristlerin yakalanmasının dernek tarafından sevinçle karşılandığının kaydedildiği açıklamada, “Bedirhan bebeği ve annesini asla unutmadık ve unutmayacağız da. Ruhları şad, mekanları cennet olsun inşallah. Faillerinin yakalanmasında emeği geçen tüm güçlerimize de yürekten teşekkür ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

GAZİ TV
error: Content is protected !!
WhatsApp chat