ZONGULDAK BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ. - Gaziler Sosyal Hizmetler MerkeziGaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

SON DAKİKA

ZONGULDAK BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ.

Bu haber 12 Eylül 2019 - 9:06 'de eklendi ve 10105 kez görüntülendi.

Şu saat oldu halen daha Gazimize saldıran Zonguldak Belediyesi işçilerinin bu kalleş saldırısına karşı Zonguldak belediyesinden ve Belediye Başkanından Gazimize yapılan saldırıya karşı en ufak bir özür ve açıklama gelmedi. Saldırıyı gerçekleştiren kişiler belediye çalışanı ise, işine son verilmesini, eğer taşaeron bir şirketin personelleri ise bu şirketle yapılan sözleşmenin fesh edilerek kamuoyuna deklare edilmesi beklentimizdir.

Belediye işçileri O asfalta yanlışlıkla giren, kelli felli birine ait lüks bir araç olsaydı, yine aynı kabadayılığı yapabilecek miydi?
Emek kutsaldır; ama engelli bir Gazi’ye saldırıp dayak atmak tam bir kalleşliktir.

Bakın, Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Cihan Köktürk de adaletsizliğe isyan ediyor:


“Ben gazimizi 20 senedir tanırım. Hiç kimseye sataşmaz böyle sorunu yoktur. Ben acile gittim. Orada gördüm. Gazimize 5-6 kişi hem arabanın içinde de vuruyorlar. Dışarıda da vuruyorlar. Valimizi de bilgilendirdik. Bizlere her konuda yardımcı her zaman yardımcı olacağını söyledi. Ben bu ülkeye 20 yaşında evlat şehit ettim. Terörle mücadelede gazimiz var. Bu ülke için halen şehitler var. Bizim halkımız nereye hizmet ediyor. Ben bunu anlamadım. Burada müteahhit olan kardeşimize sesleniyorum. Çalıştırdığı insanların bilgilerini çıkartmıyor mu? Önlemini almıyor mu? Asfalt yapılan yerlere duba konulmuyor mu? Bizim gazimiz kardeşinin çocuğunun kaydı için gidiyor. Yol açık içeriye giriyor. Dönmeye çalışacak araçlar çekilmiş. Oradan dönemiyor. Asfaltın içine giriyor ama dökülü olup olmadığının farkında değil. Sonra saldırıyorlar. Şimdi öğrendik savcımız herhalde serbest bırakmış. Biz bu ülkede adalet istiyoruz”

ZANLILAR ADLİYEYE GETİRİLDİ.

Zonguldak’ta, terör gazisi Hasan Özdemir’in (48), aracıyla yeni asfalt dökülen yola girince yol yapımında görevli işçiler tarafından darp edilmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan 2 kişi sabah saatlerinde Zonguldak Adliyesi’ne sevk edildi.

Olayın ardından ifadesi alınmasının ardından serbest bırakılan işçiler F.A., ve T.A., savcılık talimatıyla dün akşam saatlerinde yeniden gözaltına alındı. Geceyi emniyette geçiren şüpheliler, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilerek Zonguldak Adliyesi’ne getirildi. İşçilerden birisinin üzerinde Zonguldak Belediyesi yazılı tişört dikkat çekti. Şüphelilerin savcılıktaki işlemleri sürüyor.

Gazimize saldıran zanlıların olayın basit bir kavga gibi görülüp serbest bırakılmamasını ve tutuklanarak gereken cezaya çarptırılmaları kamuoyu vicdanını rahatlacaktır. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat