GSHM TÜRKİYE ENGELSİZ SPOR FESTİVALİGaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

GSHM TÜRKİYE ENGELSİZ SPOR FESTİVALİ

Bu haber 26 Temmuz 2019 - 22:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi başta vatan için uzuvlarını yitiren kahraman gazilerimiz olmak üzere, toplumun engelli vatandaşlara ilişkin tutumunun değişmesi, engellilere özel hizmetlerin sunulması, sürdürülebilir yaşam kalitesinin sağlanması için gerekli değişimlerin yapılması, sosyal ve kültürel odaklı faaliyetlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Engelliliğin, sadece engelli bireylerin ve ailelerinin değil, tüm toplumun ortak sorun alanı olduğu ilkesinden yola çıkan Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi ” Türkiye Engelsiz Spor Festivali” isminde yerel yönetimlerce desteklenmesini beklediği bir festival hazırlığı çalışmasına başlamış bulunmaktadır.

Festival kapsamında başta gazilerimizdende oluşan bedensel engelli spor branşlarından oluşan takımların dostluk maçlarının yanı sıra, görme engelli, işitme engelli  ve zihinsel engelli özel sporcularında maçlar yapacağı festivalin ana konusu, ülkemizde bulunan yaklaşık 8 buçuk milyon engelliye dikkat çekmek ve sonradan engelli durumuna düşen kahraman gazilerimizin hayata tutunmasını sağlayan engelli sporlarına toplumun ilgisini çekmek.

Ülkemizde sponsor bulmak konusunda bir hayli zorlanan engelli spor kulüplerimizin desteklenmesi konusunda hassasiyet gösteren merkezimiz belediyelere bu yönde çağrıda bulunmaktadır.  Gelin engellillerimizle beraber hep beraber engelleri birlikte aşalım. Aileleri ile birlikte 30 milyon kişiye denk gelen engelli toplumuna el birliği ile destek olalım.

Belediyelerimizin destekleri ile bu organizasyonu alnımızın akıyla hep beraber göğüsleyerek daha nitelikli ve sürekli hale getireceğimize inancımız tamdır.

Dünya’da alanında ilk kez düzenlecek olan ve ülkemizin bu alanda bir ilke imza atacağı “Türkiye Engelsiz Spor Festivali” için başta yerel yönetimler olmak üzere, yüreğinde sorumluluk hisseden tüm kişi, kurum ve kuruluşları festivalimiz için işbirliği ve desteğe çağırıyoruz.

Festival yılda 1 kez olarak 10 -16 Mayıs Engelliler Haftasında düzenlecek olup, ayrıca konuşmalarla, konser, söyleşi, kitap imza, engelli derneklerinin, vakıflarının ve kulüplerinin kermes, tanıtım faaliyetlerinin yanı sıra tertiplenecek oyun ve eğlence proğramları ile daha renkli ve verimli hale getirilecektir. Her yıl başka bir ilde tertiplenmesi düşünülen festival yerli ve yabancı basında yankı bulacak ve ülkemizinde, şehirlerimizinde tanıtımına katkı sağlayacaktır.

Engelliler haftası boyunca sürmesini planladığımız Engelsiz Spor Festivali için başta belediyelerimizden destek bekliyoruz. Ayrıca müsabakaya katılacak sporcularımızın kulüplerine doğrudan yol ve konaklama ve ihtiyaçlarının karşılanması için sponsorlara ihtiyacımız bulunmaktadır.  Sponsor olan kuruluşlar festival boyunca kuracağı standlarda ve afişlerde kurumsal tanıtımlarınıda yapmış olacaklardır.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak,  “Türkiye Engelsiz Spor Festivali” organizasyonunu hayata geçirmenin hep beraber onurunu ve gururunu yaşayalım istiyoruz.  Daha fazla detay, bilgi ve işbirliği için telefonumuz; 0312 310 62 45’dir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Nail KABALI – Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi Genel Müdürü

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    paykasa bozum

    error: Content is protected !!

    buy youtube views

    !--End of Tawk.to Script-->