'Gazilerimiz Bizim Onurumuzdur' - Gaziler Sosyal Hizmetler MerkeziGaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

SON DAKİKA

‘Gazilerimiz bizim onurumuzdur’

Bu haber 12 Eylül 2019 - 6:22 'de eklendi ve 10103 kez görüntülendi.

Zonguldak’ta iddiaya göre yola yeni dökülen asfalta aracı ile giren terörle mücadele gazisi Hasan Özdemir, işçilerin saldırısına uğradı. Yüzüne aldığı darbeler sonucu yaralanan Özdemir; “Gazi olduğumu söylememe rağmen işçiler tarafından darp edildim. En kötüsü ise darp edildiğim sırada yüzde 98 engelli yeğenim vardı. O çocuğun psikolojisi ne olacak. Ben sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

15 Nisan 1992’de Nevşehir Jandarma Komando Tabur Komutanlığında vatani görevini yaparken Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesi Suçatı köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada başına isabet eden kurşunla ağır yaralandıktan sonra 1,5 yıl Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tedavi gören Hasan Özdemir’in sol kulağı duyma yetisini kaybederken, sol gözünde de yüzde 90 görme kaybı oluştu.

Gazilerimize Yapılan Çirkin Saldırıları Kınıyoruz.

Son zamanlarda gelen şehit ve gazi haberleri bizleri derinden üzerken, Türkiye’nin çeşitli illerinden gazilerimize yapılan insanlık dışı zorbalık, hakaret ve saldırı haberleri bizleri daha da üzmektedir.

Gazilerimize yapılan bu çirkin ve ahlaksız davranışlar kültürümüze ve inancımıza uymayan üzücü bir harekettir. Gazilerimizin anlatımlarında; Ben gaziyim demesine rağmen, şehir eşkıyaları tarafından saldırıya uğruyorlar darp ediliyorlar.

Son günlerde milletimizin manevi duyguları üzerinden çirkin oyunlar oynanmaktadır ancak bu gafiller şunu bilsinler ki şehitlik ve gazilik ünvanına ermiş her arkadaşımız ve onların her yakını bugüne kadar adaptan, hürmetten ve mukaddesattan ödün vermemişlerdir. Hiçbir terbiyesizlik girişimi de bu muazzam duruşumuzu bozmayacaktır.

Bir insanın ne kadar hatası olur ise olsun. Bırakın sadece gazi olmasını, bir aile babası, annesi olan hiç kimse bir ailesinin ve çocuklarının yanında dövülmez. Toplumda azarlanmaz, bozulmaz, rencide edilmez.

Bu insanlar hele, hele, şehit ailesi, gazi, yaşlı ve engelli ise hiç yapılmaz. Bunları yapanlar insanlıktan nasibini almayan, terbisiz, kaba, merhametsiz insanların yapmış oldukları işlerdir.

Bu çirkin saldırıyı yapanları şiddet ve nefret ile kınıyoruz. Ülkesi milleti devleti için canını kanını veren kahramanlarımıza ve ailelerine yönelik yapılan şiddet eylemlerini lanetliyoruz. Yazıklar olsun. Gazilerimize yapılan bu çirkin saldırılara Türk adaleti tarafından en ağır şekilde ceza verilmesini temenni ediyoruz.

Gaziler bizim onurumuzdur, şerefimizdir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve gazi ailelerimizin yanında olacağız

GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat