Gazilerimizden Gazi Karaman'a Destek Ziyareti - Gaziler Sosyal Hizmetler MerkeziGaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

SON DAKİKA

Gazilerimizden Gazi Karaman’a Destek Ziyareti

Bu haber 10 Ağustos 2019 - 1:25 'de eklendi ve 10209 kez görüntülendi.

Gazi Ömür Karaman’ın darp edilmesine tepki gösteren bir grup gazi Ankara’dan Bursa’ya Karaman’ı ziyarete gitti.

Kuzey Irak’ta PKK’lı hainlerin kurduğu bombalı tuzak sonucu ağır şekilde yaralan yüzde 92 engelli gazi Ömür Karaman, 14 Ağustosta Bursa’da gittiği bir kafede ayaklarını sandalyeye uzattığı gerekçesiyle işletme sahipleri tarafından öldüresiye dövüldü. Gazi Ömür Karaman’ın darp edilmesine tepki gösteren bir grup gazi Ankara’dan Bursa’ya Karaman’ı ziyarete gitti.

Gaziler yaptıkları açıklamada, yetkililerden halka gazilik bilinci verilmesi talep edilerek şu ifadeler kullanıldı: “Silah arkadaşımız Gazi Ömür Karaman’a yapılan bu alçakça saldırı bizleri ve Türk Milletini derinden yaralamıştır. Şu an Türkiye’nin dört bir yanından kalkıp buraya gelen Gaziler olarak bu olayı kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitler ve Gaziler bu ülkenin tapu senedidir. Bu toprakların sadece toprak değil aynı zamanda Vatan olduğunun işaretidir. Bu nedenle Gazilerimize yapılan her türlü saldırı aslında birlik ve beraberliğimize ve vatanımıza yapılmış olmaktadır.

“Dün vatan savunmasında beraberken bugün burada omuz omuza olduğumuz arkadaşımız Gazi Ömer Karaman’a yapılan saldırının faillerinin hak ettiği cezayı bulacağına ve bundan sonra benzer olayların yaşanmaması için yetkililerin gereken tüm tedbirleri alacağına inanıyoruz.” Öte yandan ağzında dikiş olduğu için konuşmakta zorlandığını belirten Gazi Ömür Karaman, olayı Aydınlık’a şöyle anlattı: “Sahildeki kafeye oturdum. Bir sade kahve ve bir su söyledim. İçeriye bir adam girdi. Oranın müdürü oymuş. Şu an tutuklu zaten. İçeri girdikten sonra çalışanlara bağırmaya başladı ‘buranın hali ne böyle’ diye. Benim yanımdan geçerken ‘indir lan o ayaklarını’ diye bana bağırmaya başladı. Ben ‘etrafta kimse yok zaten, gaziyim yüzde 92 engelliyim’ dedim. ‘Senin gaziliğinden banane’ dedi. Bana karşı aşağılayıcı kelimeler kullandı. Ayaklarımı indirdim kahveyi ve suyu iptal ettim. İptal etmiş olmama rağmen ücretlerini ödeyip kafeden çıkmak istedim. Arkama adam takmış. Biri bana ‘buraya bak’ dedi. Bakar bakmaz vurdu. Demirle vurdular altı-yedi kez.”

 

‘UTANCINDAN TELEFONU AÇAMADI’

Karaman’ın halasının oğlu Hakan Etken, gazi Karaman’ı ne halde bulduğunu şu ifadeleri kullanarak anlattı: “Emre Efe isimli 24 yaşlarında otoparkta fiş kesen bir genç Ömür’ün ‘gaziyim’ dediğini duyunca yardım etmeye gitmiş. Emre Efe, gözünü karartıp 15 kişinin içerisine girmiş. Ayırmaya çalışırken onun da çenesini kırmışlar. Daha sonra Ömür gazimizi ambulansla Gemlik Devlet Hastanesi’ne götürmüşler. Hastanede hiçbir müdahale yapılmamış. Polis memurları Ömür’ü olay yerine arabasının yanına tekrar götürmüş. Biz saatlerce Ömür’e ulaşmaya çalıştık. Utancından telefonu açamamış.”

“Yaklaşık altı saat sonra Ömür telefonu açtı. Yalova yolu kenarında olduğunu söyledi. Ben gidip yol kenarında gazimi buldum ve eve getirdim. ‘Benim gazimi neden bu halde bıraktınız’ diye Emniyet Müdürüne de sordum. Daha sonra Vali Bey de geldi ‘Gazinin durumu iyi değil tekrar hastahaneye götürün’ dedi. Tekrar hastahaneye götürdük. Gemlik Devlet Hastahanesi’nde bir röntgen dahi çekmemişler. Hastane raporlarında dört farklı yerinde kırık çıktı.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat