Büyük Zafer'in 97. Yıl Dönümü - Gaziler Sosyal Hizmetler MerkeziGaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

SON DAKİKA

Büyük Zafer’in 97. yıl dönümü

Bu haber 29 Ağustos 2019 - 11:26 'de eklendi ve 10137 kez görüntülendi.

Büyük Zafer'in 97. yıl dönümü 1

Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 97’ nci yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi ; Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor şartlarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir.

Türk Milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya ispatlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır. “

30 Ağustos’un, Kocatepe’de, Dumlupınar’da, Afyon Ovası’nda sırtında mermi taşıyanların, silahını kapıp cepheye koşanların, haksızlığa, zulme, esarete karşı mücadele edenlerin, 97 yıl önce Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ilk hedef gösterdiği Akdeniz’e doğru ileri koşanların sel olup İzmir’e aktığı bir gündür.

” Bu eşsiz zaferin ardında yokluk ve imkansızlıklar içinde bulunan aziz milletimizin bağımsızlık aşkı, yüksek iradesi, vatanseverliği, kahraman ordumuzun şecaat ve fedakarlığı vardır. 30 Ağustos 1922 tarihi, Türk milletinin kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı, kadınıyla erkeğiyle topyekûn verdiği bir mücadele ile kurtuluşa erdiği ve zafer destanını yazdığı bir gündür. Aziz milletimiz, 30 Ağustos Zaferi ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.”

Bilinmelidir ki, dün Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, Dumlupınar’da, Cevizdere’de, 15 Temmuz’da olduğu gibi bu gün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

Bütün bu imkânsızlıklara ve yokluklara rağmen her türlü zorluğu aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor  ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

error: Content is protected !!
WhatsApp chat