Amaç Ve Faaliyet Alanlarımız - Gaziler Sosyal Hizmetler MerkeziGaziler Sosyal Hizmetler Merkezi

SON DAKİKA

Amaç ve Faaliyet Alanlarımız

Bu haber 26 Temmuz 2019 - 22:48 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi, şehit gazi camiasına hizmeti;  vatana hizmet sayan, çalışmaları ile örnek teşkil eden, bu yönde kurulmuş, camimıza hizmet veren bir kuruluştur. Zaman içerisinde çalıştığı, işbirliği yaptığı dernek vakıf sayısını çoğaltarak, yerelde ve genelde hizmet ağını genişletmeyi hedeflemektedir.

Şehit Aileleri ve Gazilerimizin kurmuş oldukları dernek ve vakıfların üye aidatı ve küçük bağışlar dışında herhangi bir geliri olmadığı için, dernek ve vakıflarımızın bir çoğunun kapısına kilit vurulmakta, yahut yeterince etkili olamamakta ve üyelerine hizmet vermekte zorlanmaktadır.  Merkezimiz bu anlamda camiamız kuruluşlarına danışmanlık ve ortak projeler ile işbirliği yapmaktadır. Merkezimiz, Dernek ve vakıflarımıza kaynak yaratma ve camiamıza hizmeti en üst seviyeye taşımayı hedefleyip, ar-ge faaliyetleri, bilgilendirme toplantıları ve camiamız mensuplarına yönelik etkinlikler, buluşmalar ile organizasyonlar düzenlemektedir.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak kuruluş gayelerimiz sırasıyla;

 • 1- Şehit Aileleri ve Gazilerimize yönelik olarak, sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemek.
 • 2- Sosyal hak ve talepleri, araştırma ve geliştirme (ar-ge) çalışmaları yaparak, özgün bir formatta kamuoyuna ve ilgili kurumlara iletmek.
 • 3- Şehit ve Gazi kavramlarını ve camiamızın adını, yardım, bağış gibi söylemlerden kurtarmak. Özel bir kuruluş olarak kurulmamızın prensibide budur.
 • Bu yönde sosyal devletin ödevi olarak yapması gereken eksiklileri gündeme getirerek yapılması için lobi faaliyetleri yapmak.
 • 4 – Şehit aileleri ve gazilerimizin istifade edeceği şekilde devlet destekli -özel- sosyal tesislerin kuruluşlarını gerçekleştirmek.
 • 5 – Kurum ve kuruluşlar ile organizasyon faaliyetleri; Moral ve motivasyon amaçlı, geziler, konser ve organizasyonlar düzenlemek.
 • 6- Medyanın 4. kuvvet olduğu bilincinde;  Medya ve Yayıncılık faaliyetlerini geliştirerek Ulusal ve Uluslarası alanda sesimizi duyurabilmek.
 • 7 – Dernek ve Vakıflarımızın faaliyetlerini daha etkin hale getirebilmesini sağlamak amacıyla, yerel yönetimlerce desteklenmesini sağlamak.
 • 8 – Şehit – Gazi çocuklarının eğitimine destek amaçlı interaktif dershane hizmeti ile çocuklarımızın tüm eğitim ve öğretim hayatında yanlarında olmak.
 • 9- Büyük şehit gazi kurultayları, buluşmaları düzenlemek, tek ses, tek nefes olabilmek birlik ve baraberlik duygusunu pekiştirmek.
 • 10 – İlk, orta ve yüksek okullarda Şehitlik ve Gazilik olgusunu işleyecek sohbet, buluşma, seminer ve toplantılar icra etmek. Kültür sanat etkinlikleri gerçekleştirmek.
 • 11 – Belediyelerimizin Şehit Aileleri ve Gazilerimizle iletişim ve etkileşimini arttırmak ve camiamıza yönelik hizmet birimleri  açtırmak amacıyla ortak projeler gerçekleştirmek.

Merkezimiz; Çalışmalarını Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi kurumsal logo ve amblemimizi taşıyan yayın ve promosyon gelirleri ile sürdürmekte olup, herhangi bir devlet yardımı, fon, hibe veya başka bir işletme geliri olmadan İş birliği yaptığımız dernek ve vakıflar ile gönüllü destekçilerimiz, alanında bilgili ve uzman vatansever mesai arkadaşlarımız, kahraman gazilerimiz ve şehit yakınlarımız ile sürdürmektedir. .

 • SOSYAL HİZMETLER NEDİR?

Sosyal hizmet bireylerin sosyal işlevselliğini sağlamaya ve geliştirmeye çalışır. Sosyal hizmetin misyonu, tüm insanları potansiyellerini tam olarak kullanabilir hale getirmek, yaşamlarını zenginleştirmek ve onların işlevsiz olmalarını önlemektir. Sosyal hizmet sorun çözme ve değişme üzerine odaklanır. Sosyal değişme ve kalkınmayı, sosyal içermeyi, insanların güçlendirilmesi ve özgürleşmesini hedefleyen uygulama temelli bir disiplindir.  Bilgi temeli aracılığıyla insan refahını iyileştirmek için bireyleri ve sistemleri bir araya getirir

Sosyal hizmetin amaçları, insanların sorun çözme, baş etme ve gelişimsel kapasitelerini artırmak, insanlara kaynak, hizmet ve fırsat sağlayan sistemler ile insanları buluşturmak, insanın etkileşimde bulunduğu sistemler üzerine odaklanmak, sosyal politikanın geliştirilmesine ve ilerlemesine katkıda bulunmak, risk altındaki grupları güçlendirmek ve sosyal adaleti geliştirmek, profesyonel bilgi ve becerileri geliştirmek ve bunları sosyal hizmet uygulamasına aktarmaktır.

 • BİLGİ, BİRİKİM VE HİZMET.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi,  Şehit aileleri ve Gazilerimize yönelik politikaları özel bir kurum olarak desteklemek ve sosyal ve ekonomik hakların iyileştirilmesi yönünde lobi faaliyetleri yapmak, Şehit Aileleri ve Gazilerimize yönelik sosyal dayanışmayı sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel organizasyonlar yapmak, ar-ge faaliyeti yürütmek, yayınlar çıkartmak ve sosyal hizmet tesisleri açmak amacıyla kurulmuştur.

Kuruluşumuz yalnızca kendi yaptığı çalışmalar ile değil, Şehit Gazi Dernek ve Vakıfları ile ortak faaliyetler yürütmek ve birlik ve beraberliği sağlayan bir merkezdir.. Bu amaçla dernek ve vakıflarımızla ortak çalışmalar yapmaktadır.  Bu çalışmaları kısaca özetlemek gerekirse; dernek ve vakıflarımızın amaçlarına uygun olarak gelir sağlamasına yönelik porjelerine, çalışmalarına destek olmak, birlikte sosyal ve kültürel faaliyetler icra etmektir.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi geniş çaplı projeleri ile yurt çapında ve uluslararası alanda hizmet veren ve alanında Türkiye’nin ilk sosyal hizmet kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır. Çalışmalarımızın ana prensibi gönüllülük üzerine kuruludur. Kuruluşumuz şehit yakınları ile gazilere yönelik sosyal etkinlikler yapmak, bu yönde hizmetler yürütmek, bu alanda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve gönüllü kuruluşlar ile işbirliği yaparak projeler geliştirmek ve hayata geçirmek amacıyla hizmet vermektedir.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi;  Şehit Gazi camiasına hizmet eden ve sosyal farkındalık, toplumsal dayanışma, milli birlik ve bütünlük ile kamu yararına hizmet etmeyi hedefleyen projelerini gerçekleştirmek ve hizmet ağını genişletmek için Araştırma – Geliştirme ve Uygulamayı sistematik bir şekilde takip eden ve birikimlerini sürekli yenilikçi çözümlere odaklayarak temsil ettiğimiz kesimin refah seviyesini arttırmak, milli bilinci yükseltmek ve bu ilerlemeyi bir kültür haline getirmek hedefindedir.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi;  Devlet, insan, kültür ve  toplumun hafızasında oluşan sosyal hizmet dağarcığının artırılması ve yeni uygulamalar tasarlamak üzere kullanılması için yeni süreçler, sistemler ve hizmetler tesis etmeye; hali hazırda üretilmiş veya kurulmuş olanları önemli ölçüde geliştirmeye yönelmiş sistemli çalışmalar yapmaktadır.

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi;  Sosyal devlet / Sosyal hizmet / Sosyal insan terimini geniş çapta ele alarak, “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” bilincinde, temsil ettiğimiz kesime yönelik; Araştırma, Geliştirme, Dayanışma ve Hizmet kavramını kademe kademe ele alarak ilerlemektedir.

Bu amaçla  verdiğimiz hizmetler ; 

 • EĞİTİM BURSU DESTEĞİ İLE, 

Şehit ve gazi çocuklarının eğitimine destek olmak amacıyla dernek ve vakıflarımızla ortak projeler gerçekleştirmekte ve projelere destek amaçlı ürünler geliştirerek bunların satışından elde edilen gelirlerle dernek ve vakıflarımız kanalıyla burs desteği sağlamaktayız. Bu yönde ilk çalışmamızı 2018-2019 Eğitim öğretim yılında, Türkiye Gaziler Vakfı, Emniyet Teşkilatı Vazife Malülleri ve Şehit Aileleri Vakfı ve Terörle Mücadele Gazileri Derneği ile yapmış, 2018-2019 Eğitim öğretim yılında Şehit Gazi çocuklarına burs amacıyla adı geçen dernek ve vakıflara 75 BİN  TL Bağış yapmış bulunmaktayız.

 • UZAKTAN EĞİTİM DESTEĞİ İLE, 

Şehit ve gazi çocuklarının eğitimine destek olmak amacıyla hazırladığımız, mobil cihazlardan erişim sağlanan İnteraktif – İnternet Dershanesi ile Milli eğitim müfredatına uygun olarak, Şehit Gazi çocuklarımızın eğitimine ücretsiz olarak yardımcı uzaktan eğitim desteği sağlamak ve eğitim – öğretim hayatına burs ve yurt konularında aracı olarak yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.

 •  KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ  İLE, 

Gazilerimizden ve profesyonel tiyatroculardan oluşan tiyatro ekibimiz ile Başta Çanakkale savaşı olmak üzere vatan ve millet sevgisini konu alan ve Gazilerimizin gerçek hikayelerini anlatan senaryolar ilkokul, ortaokul ve Liselerde ve Üniversite kampüslerinde öğrenci gruplarının girişimi okullarımızda gösterimler yapmaktayız.  Bu yönde her yıl 18 mart Çanakkale Şehitleri haftası etkinliklerimiz sürmektedir.

 • SOSYAL TESİSLERİ İLE,

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak, Ankara Mamak’ta Gazilerimize yönelik olarak, 4000 metrekalik alanda, Gülveren Semtinde Plevne caddesi üzerinde doğa ile başbaşa olarak hizmet verecek olan  Sosyal Tesisler’den Hali hazır’da görevde olan asker ve polis aileleri ile emeklilleride faydalanabileceklerdir.  Gazilerimizin ve misafirlerimizin aileleri ile başbaşa vakit geçirebileceği, piknik yapabileceği, doğum günü, evlilik yıl dönümü vb etkinlikleri yapabileceği, içerisinde piknik alanları, yörük çadırı, yemekhanesi ve prefabrik evlerin olduğu, yürüme yerleri ve çocuk parkının olduğu özel güvenlik ile korunacak ve güvenli bir ortamda kurulacak tesis için kaynak arayışımız sürmektedir.

 •  ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ İLE, 

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak camiamıza hizmet vermekte olan, dernek ve vakıflarımızın gelir elde etme amacıyla yayınlamakta oldukları dergi ve gazete aboneliği bunlara reklam alınması gibi konularda çağrı merkezi hizmeti vermekte, mevcuttaki çağrı merkezi hizmetimizde, çalışanlarımızın şehit yakını ve gazi yakınlarından oluşturarak camiamız mensuplarına, ailelerine istihdam yaratmaktayız. Çağrı merkezimizde dernek ve vakıflarımıza hizmet vermenin yanısıra zaman zaman kamu kurumlarına ve özel sektöre yönelik çağrı merkezi hizmeti vermekteyiz.

 •  REHABİLİTASYON VE SPOR HİZMETLERİ İLE, 

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak isim babası olduğumuz Ortotek Gaziler Ampüte Spor Kulübünün yanı sıra, gazilerimizin sosyal hayata adaptasyonunu destekliyoruz. Bu amaçla gazilerimize yönelik en büyük rehabilitasyon sürecinin engelli sporlarına teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Merkez olarak; gazilerimize yönelik spor kulüplerinin kurulmasını desteklediğimiz gibi, kurulan spor kuluplerimizin tanıtım hizmetlerini, sponsor olma, sponsor bulma, reklam alma vb faaliyetlerini yapmaktayız. Merkez olarak ayrıca her yıl engelliler haftasında düzenlemeyi planladığımız ” Engelsiz Spor Festivali” çalışmamız bulunmaktadır.

ARACILIK FAALİYETLERİ İLE, 

Arz ve talep durumuna göre,

1: Şehit ve Gazi çocuklarının eğitim hayatında okuduğu şehir’de eğitimine  ve konaklama durumuna göre Burs sağlamak isteyen

2:  Diyanet’in kotasına rağmen hac ve umre görevini yerine getirmek isteyen fakat ibadetini yerine getiremeyen Şehit yakını ve Gazilerimize sponsor olmak isteyen

3: İş konusunda; kuruluşunda şehit aileleri ve gazilerimizi istihdam etmek isteyen kişi ve kuruluşlarla, birebir, direkt olarak şehit aileleri ve gazilerimizle veya dernek ve vakıflarımızla buluşturarak aracı olmaktayız.

  HAC, UMRE, GEZİ VB. SEYAHAT FAALİYETLERİ  İLE, 

Şehit aileleri ve gazilerimizi hac ve umre’ye gönderme konusunda çalışmalar yapmak, ihtiyaç halinde sponsor sağlamak, dernek ve vakıflarımız ile birlikte şehit aileleri ve gazilerimize yurt içi çanakkale vb yerlere moral gezileri, toplu seyahatler ve etkinlikler için belediyelerle iş birliği yaparak organizasyon yapmak, şehit aileleri ve gazilerimize herhangi bir bedel ödetmeksizin yurt içi çanakkale vb yerlere moral gezileri, toplu seyahatler ve moral gecesi benzeri etkinlikler için belediyelerle iş birliği yaparak organizasyonlar yapmaktayız.

ŞEHİT -GAZİ  AR-GE MERKEZİ  İLE, 

Çalışma Alanları:

 • Gazi ve ailelerine sağlanan sosyal haklar ile ilgili araştırma yapmak ve projeler geliştirmekte,
 • Gazi ve ailelerinin yaşamış oldukları sorunları tespit ederek bu sorunların oluşmadan önlenmesine yönelik politika önerilerini hazırlamak ve ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına sunmakta,
 • Şehit ailelerine sağlanan sosyal haklar ile ilgili araştırma yapmak ve projeler geliştirmekte,
 • Şehit ailelerinin yaşamış oldukları sorunları tespit ederek bu sorunların oluşmadan önlenmesine yönelik politika önerilerini hazırlamak ve ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına sunmakta
 • Gazi ve şehit ailelerine yönelik sosyal yardım sistemleri geliştirmek ve yerel yönetimlerle ortak projeler geliştirmekte
 • Gazi ve şehit ailelerinin toplum içinde hak ettikleri itibara sahip olmalarını sağlayıcı ve toplumsal farkındalığı arttırıcı bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlemekteyiz.
 • SOSYAL  YAYINCILIK FAALİYETLERİ  İLE, 

Türkiye genelinde bulunan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve şehit gazi dernek ve vakıflarımızın sesi olabilmek, sorun ve sıkıntılarını gündeme getirebilmek, kamuoyu ile paylaşmak amacıyla kurulan merkezimiz ve Gazi TV televizyonumuzla şehit gazi camiasında iş birliği ve güç birliği ile sosyal dayanışmayı sağlamak,  Sorun sıkıntı ve talepleri yurt genelinde basılı ve görsel medyada dile getirip; kamuoyuna, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına iletmek,  Dergimizi ve yayınlarımızı basılı ve görsel olarak şehit ailelerimize, gazilerimize kurum ve kuruluşlara ücretsiz olarak ulaştırmaktayız.

 • ULUSLAR ARASI ÇALIŞMALAR İLE; 

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi olarak, Azerbaycan’ın başkenti BAKÜ’de kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Gaziler Teşkilatı Cemiyeti  ( INTERNATIONAL VETERANS ORGANIZATION MAHDUD MESULİYYETLİ CEMİYYETİ)  ile yapacağımız ortak faaliyetler ve etkinlikler ile Türk kültürünü yaşatmak, işbirliğini güçlendirmek, Türk dünyası ülkelerimiz ve gazilerimiz arasında  bir köprü vazifesi görrmeyi hedeflemekteyiz.

 • HABER AJANSI FAALİYETLERİ  İLE, 

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezinin kuruluş hikayesinde, en başta belirttiğimiz üzere; Şehit Gazi camiasında 20 yıllık bir birikim ile yayıncılık faaliyetlerinden öteye daha fazla hizmet sunma amacıyla kurulmuştur. Yayıncılık her camianın olmazsa olmazıdır. Gazete, dergi, yayınevi, haber sitesi, forum, sosyal medya vb. yayıncılık faaliyetlerimizden sonraki en büyük hedefimiz, iptv olarak yayın yapmakta olan Gazi TV televizyonumuz uydu platformuna taşımak ve yine camiamızın haberlerinin ana kaynağı olarak, tüm haber ve etkinliklerimizi, duyurularımızı, makalelelerimizi haber merkezimizden, medya kuruluşlarına servis edecek haber ajansı hizmetimizi en üst seviyeye taşımak ana gayelerimizdendir.

Kamuoyunun Bilgisine…..

GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
error: Content is protected !!
WhatsApp chat