Danışma Hattı0312 807 40 50

Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi.

GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

Şehit ve Gazi Toprağı Vatan Yapan Değerlerdir.

Çanakkale’den Afrin’e: Cephe farklı ruh aynı

Ana Sayfa » Mehmetçik » Çanakkale’den Afrin’e: Cephe farklı ruh aynı

çanakkale afrin erdoğan ile ilgili görsel sonucu18 Mart’ta Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü kutladık. Aynı gün Türk Ordusu Afrin’e girdi. Aradan yüzyılı aşkın bir süre geçmesine karşın, bu iki askeri zaferi birleştiren ortak kavram, “vatan savunması”dır.

18 mart Zeytin Dalı operasyonunun 58. Günüydü, Afrin kent merkezi neredeyse yok denecek bir direnişle düştü. Türkiye sınırına tahkim edilmiş envay türlü silah ve kurmay akılla inşa edilmiş, tahkim edilmiş istihkâmların ardında aslında şişirilmiş bir yapı olduğu da görülmüş oldu.

PKK’nın ABD’nin sırtından güç devşirmeye çalıştığı, beş bin tırlık silah ve mühimmat desteğinin, oraya gönderilmiş,  yüzlerce eğitim subayının ve İstihbarat biriminin 58. Günün ilk saatlerinde büyük bir hezimetle oradan yok oluşuna şahit oldu dünya…

İlk günden itibaren bu kadar kanlı bir süreç yaşayan Ortadoğu’nun taşlarının yerine oturması için Fetö darbe sürecinin hemen ardından böylesi güçlü bir operasyonlar zinciri sonucu Afrin, Çanakkale destanının yazıldığı günün sabahında alındı.

Dünya da dengeler değişirken, soğuk savaş yeniden canlanırken, olası çatışma bölgelerinde yeniden kıvılcımlar tutuşurken, 103 yıl önceki Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var. Afrin’den, Diyarbekir’den, İstanbul’dan, Trabzon’dan sadece vatan için canlarını seve seve feda edenler bu toprakların düşmanlarının ayakları altında malzeme olmasını canları pahasına engellediler. Bu gün de olan aslında bundan başka bir şey değil. Hayasızca akınlar devam ediyor. Lakin hayatlarını seve seve feda edecek nice yiğitler varken, bu topraklar ayaklar altına alınamayacaktır.

Afrin’den sonra muhtemelen Membiç’e sıra gelecektir. Fırat’ın batısı kontrol altına alındıktan sonra sıra Türkiye’ye her fırsatta ayar vermeye çalışan diğer sevgili dost ve müttefik ülkelere de gelecektir. Kimse Türkiye’nin müttefiklerinin (!) bu haince tavır ve davranışlarına sabırla göğüs germesini beklememeli, zaten tüm sorunda buradan çıkıyor. Onlar yapacak biz seyredeceğiz günleri geçti, gitti, bitti. Başta ABD olmak üzere tüm müttefiklerimizin de bunu böyle okuması faydalarına olacaktır.

Kim nereden nasıl gelirse gelsin, Türkiye tek başına da kalsa Allahın yardımıyla ortada durmaya devam edecektir.

Çanakkale’deki Türk milletinin heyecan, azim ve inancı bugün Afrin’de bir kez daha ortaya çıkmış ve Çanakkale’de yaşanan saldırıların aynısının batının eliyle sınırlarımızda yeniden hortlatılma çabası sonuçsuz kalmıştır.

Tarihte eşine rastlanmamış bir direniştir Çanakkale. Merhum İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un deyimiyle yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi varlıkların, lisanları ve derileri rengârenk, Eski Dünya ve Yeni Dünya bütün kavimlerin aynı vahşette birleşip saldırdığı önemli bir toprak parçasıdır Çanakkale. Batı diye diye hayran kaldığımız, medeniyetin beşiği zannettiğimiz o kahpe ve yüzsüz milletlerin yamyam misali salyalarını akıttığı yerdir Çanakkale.

Çanakkale, şahlanan Türk milletinin inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş muhteşem destanıdır. Temelinde güçlü bir inanç, vatan aşkı ve özgürlük tutkusu yatan, vatanseverliğin, fedakârlığın, cesaret ve faziletin sergilendiği topraklardır Çanakkale. Vatan savunmasının iman ve akıl gücüyle destana dönüştüğü, yirminci yüzyılın başında dünya tarihinin akışının değiştiği ve dört imparatorluğun dünya sahnesinden silindiği muhteşem bir savunmadır Çanakkale. Bu cennet vatanı evlatlarına bırakabilmek için başına üşüşen yüz millete rağmen canlarını gözlerini bile kırpmadan feda eden aziz şehitlerin yattığı mekândır Çanakkale. Ve Mehmetçiğin bütün dünyaya mertliği, kararlılığı, gücü, hâkimiyeti ve imanı gösterdiği yerdir Çanakkale.

çanakkale atatürk ile ilgili görsel sonucuDünya tarihine damga vurmuş ve Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini, imanını ve azmini gösteren en önemli vatan müdafaasıdır. Bizim gururla alnımızda bir iz ve başımızda bir taç gibi taşıdığımız Çanakkale ruhu nesilden nesile kutsal bir emanet gibi taşınacak ve anılacaktır. Bu necip milleti savaş meydanlarında yenemeyen batı, kirli oyunlarıyla yüz yıldır masa başında arzu ettiği sonucu almanın hazzını yaşamıştır. Değerlerinden koparılmadan yenilmesinin mümkün olmadığını anlayan emperyalist güçler ilk olarak aileden işe başlamış ve inançlarımız üzerinden bizi mağlup etmiştir. Silah zoruyla bileği bükülemeyen bu milletin beli kültür sömürgeciliği ile kırılmıştır. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde planladıkları her oyun tutmuş ve bu millet o oyunların bedelini çok ağır ödemiştir. Her on yılda bir yapılan darbeler bunların en açık örnekleridir. Sınırlarımızda kurgulanan terör ve içimizde beslenen teröristler vasıtası ile bu milletin binlerce evladı şehit edilmiş, milli değerleri harap edilmiş, dini değerleri bozulmuştur.

çanakkale afrin ile ilgili görsel sonucuDünyaya adaletiyle hâkim olmuş, topraklarını yirmi milyon kilometrekareye bu inançla çıkarmış ve her dinden ve milletten insanın onun idaresi altında emin bir şekilde hayat sürdüğü bir milletin torunlarının bu hale düştükten sonra yeniden küllerinden doğması birilerinin kâbusu olmaya başladı. Batıya muhtaç bir ülke halinden kendi kendine yeten bir ülke haline gelmesi, üzerinde her türlü oyunun rahatça kurgulandığı bir millet halinden, bölgesinde oyun kuran ve etkili olan bir millet haline gelmesi öyle kolay kolay kabul edilecek bir durum değil batılı ülkelerce. Sadece batılı ülkeler değil, batının maşası ve sömürüsü haline gelmiş sözde Müslüman ülkeler de bundan son derece rahatsız olmaktadır.

Son olarak sınırımızda başlayan terör temizliği Afrin’e kadar uzandı. Her türlü tehdide rağmen Afrin’e giren Türk askeri oraları da temizleyerek topraklarından koparılan halkın rahatça geri dönmesine zemin hazırladı. Şimdi oralarda terör örgütü paçavraları değil, huzur ve güvenin sembolü bayraklar dalgalanıyor. İnan paçavralarla birlikte birilerinin de gelecek hayalleri yıkılıyor. Türkiye ve Türk Askeri tüm dünyaya bir kez daha mazlumun yanında olduğunu gösterdi. Binlerce kilometre uzaktaki topraklarda gelecek planları yapan ve asker besleyen bir zamanlar Çanakkale’den denize döktüğümüz milletlere şimdilerde o günlerin korkusu sardı. Her türlü diplomatik ve askeri tehdidi reddeden ve kararlı bir şekilde o toprakları batının beslediği terör ve teröristlerden temizleyen Türk askerinin önünde hiçbir engelin duramayacağını anlayan emperyalist güçler önümüzdeki günlerde tasını tarağını toplayıp işgal ettikleri toprakları asıl sahiplerine terk etmek mecburiyetinde kalacaklar. Olması gereken de bu zaten.

Çanakkale’den Afrin’e Kahraman mehmetçiğe selam olsun.

Bugün bizden vatan razı olacak. Nefer şehit ordu gazi olacak.

Allah, dirileri şerefli ve ölüleri şanlı olan bu millete zeval vermesin.

GAZİLER SOSYAL HİZMETLER MERKEZİ

19 Mart 2018

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Yorumlar